60410200- Buxgalteriya hisobi
Xorijiy tillarni o’qitish” kafedrasi ilmiy-tadqiqot, o‘quv-uslubiy sohada qator mamlakatlar nufuzli oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘ygan. Kafedraning rahbar va pedagog xodimlaridan iborat jamoa tajriba almashish hamda malaka oshirish maqsadida bir qator yetakchi xorijiy oliy taʼlim muassasalariga tashrif buyurishgan. Xorijiy yetakchi oliy ta'lim muassasalarining yuqori tajribali professor hamda olimlari bilan hamkorlik aloqalarini o’rnatish va xalqaro ilmiy tadqiqotlar olib borish rejalari muhokama qilingan. Kafedra faoliyatida xalqaro va Respublika miqyosida konferensiyalar o’tkazilgan hamda ilmiy loyihalarda, innovatsion xizmatlar ko‘rsatishni tijoratlashtirishda  faoliyat ko‘rsatgan.
Kafedrada hozirgi kunda 28 nafar professor-o’qituvchi, shulardan 1 nafar professor, 8 nafar dotsent, 9 nafar katta o’qituvchi, 10 nafar assistant faoliyat yuritib kelmoqda. Ilmiy salohiyat 34 foizni tashkil etadi.
O‘quv yili davomida “Xorijiy tillarni o‘itish” kafedrasi tomonidan yoshlar bilan ishlash va ma’naviy-marifiy ishlar yillik rejaga asosan o‘z vaqtida bajarilib kelinadi. Hususan Universitet miqyosida talaba-yoshlarda Vatanga sadoqat, mardlik va jasurlik fazilatlarini mustahkamlash maqsadida bir qancha tadbirlar va  davra suhbatlari tashkil etilinadi. Kafedraga biriktirilgan Talabalar turar joyida ham o‘quv yili mobaynida  yoshlarning ma’naviy-axloqiy holatiga salbiy ta’sir ko‘rsatuvchi huquqbuzarlik, giyohvandlik, axloqsizlik kabi muammolarni bartaraf etishning samarali yo‘llari kabi mavzularda davra suhbatlari tashkil etilib kelinmoda. Har bir tadbirga nufuzli mehmonlar taklif etilinib, turli mavzularda qiziarli suhbatlar olib boriladi.
Aloqa ma'lumotlari
Bizning manzil: